Kompleksowe Wykończenia Wnętrz i Remonty Mieszkań Wrocław

Tworzenie pięknych wnętrz jest naszą pasją i sposobem na życie.
Zasady feng shui przy urządzaniu sypialni
urzadzanie-wnetrz-wroclaw-01

Aranżacja sypialni jest bardzo ważnym punktem urządzania całego domu lub mieszkania. To pomieszczenie, w którym się relaksujemy, nabieramy siły po całym dniu pracy, a także odpoczywamy po trudach minionych godzin. Ważne jest, aby sypialnia była dla nas przyjazna i jej aranżacja nie przeszkadzała w wypoczynku. Jeżeli nie mamy pojęcia jak osiągnąć ten stan to warto zaznajomić się z feng shui oraz jego zasadami, które znajdują zastosowanie w nowoczesnej architekturze wnętrz.

W założeniu sypialnia urządzona zgodnie z tą starochińską sztuką kształtowania przestrzeni jest dla nas oazą spokoju, która równocześnie przyciąga nas do wnętrza. Równoważne jest to z pozbyciem się elektronicznych urządzeń z tego pomieszczenia, takich jak komputer czy telewizor, gdyż wpływają one negatywnie na wyciszenie i nasze samopoczucie. Ważne jest również spanie przy otwartym oknie, które zapewni nam stały dopływ świeżego powietrza.

urzadzanie-wnetrz-wroclaw-02
Bardzo istotnym punktem w aranżacji sypialni według zasad feng shui jest oświetlenie, które ma znaczący wpływ na generalną kondycję psychiczną i fizyczną. Chcąc je sobie zapewnić powinniśmy zdecydować się na świeczki lub lampy, dające przytłumione oraz łagodne światło. Warto wybrać modele z regulacją natężenia światła, abyśmy mogli je bez problemu dostosować do naszego aktualnego samopoczucia oraz potrzeb.
W sypialni dosyć istotne są również kolory. Zasady feng shui jasno regulują tę kwestię- barwy powinny być jasne, stonowane oraz w kolorach ziemi. Możemy stosować mocniejsze akcenty kolorystyczne, jeżeli pragniemy osiągnąć konkretne efekty. Dla przykładu fiolet uspokaja, czerwień pobudza, również seksualnie, a zieleń odpręża.

Łóżko jest centralnym i zarazem najważniejszym punktem każdej sypialni. Do jego ustawienia powinniśmy przyłożyć szczególną uwagę, gdyż często w głównej mierze wpływa na nasz poziom wyspania oraz jakość snu. Jego ustawienie powinno zapewniać nam swobodny dostęp do niego z trzech stron, przy czym wezgłowie musi opierać się o ścianę. Nie powinno znajdować się ono naprzeciwko drzwi wejściowych, chyba, że pomiędzy łóżkiem a wyjściem umieścimy dodatkową przegrodę w postaci meblościanki lub lekkiego parawanu. Dobrze jest, jeżeli łóżko, materac oraz pościel wykonano z naturalnych i przyjaznych dla naszego organizmu materiałów. To znacznie podniesie komfortu spania. Pod łóżkiem nie powinniśmy przechowywać żadnych przedmiotów. Jeżeli posiadamy partnera to istotny jest zakup jednego, wspólnego materaca, gdyż w ten sposób zapewniamy sobie bliskość.

urzadzanie-wnetrz-wroclaw-03

Po wybraniu wszystkich elementów musimy pamiętać jeszcze o tym, aby nie wstawiać roślin do sypialni ani nie umieszczać portretów innych osób oraz luster. Jeżeli czujemy potrzebę zawieszenia zdjęć na ścianie to powinny być one bardzo pozytywne, aby zapewniały nam harmonię ducha.


źródła zdjęć:
www.chictip.com
www.kenlauher.com
www.thingsidigg.com

Podobne artykuly:

nowoczesna-sypialnia
Denerwują was zmieniające się jak w kalejdoskopie trendy w aranżacji? Raz sterylny...
waski-przedpokoj
www.vanilladecor.blogspot.com
zasady-feng-shui
Aranżacja sypialni jest bardzo ważnym punktem urządzania całego domu lub mieszkania....


 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Szukaj

Porady architekta

3-pomysly-na-sypialnie-cz-1
Jest ich całe mnóstwo. Jeden ciekawszy od drugiego a ich wielość jest przyczyną...
salon-w-marynarskim-stylu
Za oknami leje się żar dający się we znaki wszystkim. My dla ochłody proponujemy...
zagospodarowanie-skosow-czy-to-trudne
Większość nowobudowanych domów to domy z poddaszem użytkowym. Niezależnie od tego...

Najczęściej czytane

czym-wykonczyc-sciane-w-kuchni
Projektowanie kuchni jest chyba jednym z najbardziej pracochłonnych zajęć, na które...
jak-urzadzic-mala-lazienke
Kwestia urządzenia wnętrza małej łazienki spędza sen z oczu wielu ludziom. Nie każdy...
salon-w-marynarskim-stylu
Za oknami leje się żar dający się we znaki wszystkim. My dla ochłody proponujemy...

Archiwa