Kompleksowe Wykończenia Wnętrz i Remonty Mieszkań Wrocław

Tworzenie pięknych wnętrz jest naszą pasją i sposobem na życie.
Jak urządzić małą łazienkę?
projektowanie-wnetrz-wroclaw-17

Kwestia urządzenia wnętrza małej łazienki spędza sen z oczu wielu ludziom. Nie każdy przecież może cieszyć się posiadaniem salonu kąpielowego. Większość łazienek w blokach mieszkalnych jest niewielka, więc trzeba sporo napocić się, żeby wnętrze urządzić nie tylko funkcjonalnie, ale i ładnie. Na szczęście nie jest to niemożliwe, co postaram się zaraz udowodnić.projektowanie-wnetrz-wroclaw-12

Na początek trzeba zastanowić się, co powinno się w naszej małej łazience znaleźć. Podstawowymi sprzętami są wanna lub prysznic, umywalka, wc oraz zwykle pralka. Przy małej łazience trzeba jednak rozważyć czy jest możliwość ustawienia pralki w innym miejscu. Być może znajdzie się kawałek miejsca w garderobie czy w kuchni. Dzięki temu uda się odzyskać nieco przestrzeni we wnętrzu łazienki. Jeśli jednak nie ma takiej możliwości to trzeba poszukać sposobu, żeby pralka nie zajmowała zbyt wiele przestrzeni. Warto zatem przejrzeć ofertę pralek i wybrać taką, która będzie węższa niż standardowa. Nie należy się jednak obawiać, że w takiej pralce będzie się mieścić mniejsza ilość prania, gdyż producenci oferują już pralki o mniejszych wymiarach zewnętrznych, ale o standardowej ładowności.

projektowanie-wnetrz-wroclaw-16

Kolejną kwestią, którą należy rozstrzygnąć jest kwestia wanny i prysznica. W małej łazience z pewnością nie zmieszczą się oba urządzenia. Koniecznym jest zatem dokonanie wyboru w czym może nam pomóc przeanalizowanie naszych potrzeb. Jeśli na co dzień korzystamy z prysznica i nie mamy dzieci to z pewnością bardziej zasadny wydaje się wybór kabiny prysznicowej. Kabina wydaje się też być lepszym rozwiązaniem dla osób starszych, które mogą mieć problemy z wejściem do wanny. Prysznic nie jest natomiast najlepszy jeśli mamy dzieci. W przypadku dzieci posiadanie wanny jest z pewnością dużo wygodniejsze. Można znaleźć wanny niewielkich rozmiarów, które zmieszczą się nawet w mikroskopijnej łazience. Na takiej wannie można zamontować zasłonę lub ściankę, które umożliwią korzystanie z prysznica bez ryzyka zalania całej łazienki.


Co jednak zrobić, gdy mamy dzieci, a wanna jednak nie ma szans się zmieścić? Wówczas dobrym rozwiązaniem wydaje się być zakup kabiny prysznicowej z głębokim brodzikiem. Dzięki niemu będzie można nalać nieco więcej wody i dzieci będą miały radość z kąpieli tak, jak w przypadku kąpieli w wannie.

projektowanie-wnetrz-wroclaw-15

Niezbędnym elementem każdej łazienki będzie umywalka. Jej rozmiar może być przeróżny i z pewnością uda się znaleźć taką, której wymiary pozwolą na montaż w naszej łazience. Wygoda jej używania jest oczywiście uzależniona od rozmiaru, lecz trzeba w tym wypadku poszukać rozwiązania kompromisowego. Warto przy tych poszukiwaniach przejrzeć także ofertę umywalek narożnych. Dość często dają one zdecydowanie większy komfort przy użytkowaniu niż umywalki proste, a nie zajmują dużo miejsca. W tego chwili można znaleźć także umywalki o bardziej awangardowych kształtach, które jak może się okazać będą jeszcze lepiej odpowiadać naszym potrzebom estetycznym, będąc jednocześnie bardzo komfortowe.

projektowanie-wnetrz-wroclaw-14

Ostatnim elementem, który należy wybrać jest toaleta. Można kupić wc kompakt lub z tzw. geberitem. Ten drugi sposób pozwala zaoszczędzić sporo miejsca, a przy tym ukryć zbiornik na wodę. Ponadto miejsce nad zabudową geberitu można wykorzystać na stworzenie półek, których często brakuje w niewielkich łazienkach. Jeśli chodzi o samą miskę ustępową to warto przy poszukiwaniu porównywać wymiary, gdyż miska misce nierówna. Niektórzy producenci oferują też rozwiązania specjalnie przeznaczone do małych łazienek, a więc miski krótsze lub węższe.

Wiele osób wykańczając łazienkę marzy także o zainstalowaniu bidetu. Niestety w małych łazienkach rzadko znajdzie się na niego miejsce. Można jednak zainstalować tzw. bidettę, a więc specjalną baterię montowaną w pobliżu toalety. Dzięki niej będziemy mogli poczuć się naprawdę komfortowo, a dzięki brakowi bidetu w naszej łazience będzie więcej miejsca, które będzie można wykorzystać na większą umywalkę czy wannę.

projektowanie-wnetrz-wroclaw-13

Niewielki rozmiar łazienki można także optycznie powiększyć dzięki zastosowaniu luster. Pozwoli to zdecydowanie poszerzyć wnętrze i doda mu przestrzeni oraz będzie odbijać światła co pozytywnie wpłynie na nasze samopoczucie.


zródła zdjęć:
www.trendecoration.com
www.homeartblog.com
www.freshome.com
www.baansanruk.blogspot.com
www.homedit.com
www.freshome.com

Podobne artykuly:

jaka-kabine-prysznicowa-wybrac
Posiadanie prysznica dla jednych jest po prostu oczywistością, a raz jest wymuszone...
lazienka-pod-skosem
Adaptacja poddasza tylko z pozoru wydaje się zadaniem łatwym. Nie zawsze jednak...
jak-oywi-azienk-
Jak ożywić łazienkę? Jak szybko nadać jej szczyptę oryginalności i charakteru?...


 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Szukaj

Porady architekta

oswietlenie-pomieszczen-jak-je-zaplanowac
 Światło słoneczne jest nam niezbędne do życia. To dzięki niemu wstając w...
czym-wykonczyc-sciane-w-kuchni
Projektowanie kuchni jest chyba jednym z najbardziej pracochłonnych zajęć, na które...
stylowe-toaletki-
Pisaliśmy już o nowoczesnych toaletkach oraz tych w stylu glamour (tutaj). Dziś...

Najczęściej czytane

czym-wykonczyc-sciane-w-kuchni
Projektowanie kuchni jest chyba jednym z najbardziej pracochłonnych zajęć, na które...
jak-urzadzic-mala-lazienke
Kwestia urządzenia wnętrza małej łazienki spędza sen z oczu wielu ludziom. Nie każdy...
salon-w-marynarskim-stylu
Za oknami leje się żar dający się we znaki wszystkim. My dla ochłody proponujemy...

Archiwa