Kompleksowe Wykończenia Wnętrz i Remonty Mieszkań Wrocław

Tworzenie pięknych wnętrz jest naszą pasją i sposobem na życie.
W rygorystycznym duchu
projekowanie wnętrz Wrocław

Ascetyczna łazienka to dość kontrowersyjny pomysł, ale jak zawsze to, co kontrowersyjne budzi spore zamieszanie i emocje. Osoby lubiące niekonwencjonalne aranżacje wnętrz, szukające surowej prostoty odnajdą tutaj sporo inspiracji. Natomiast miłośnicy przytulnych klimatów lubiących puszyste dywaniki na podłodze czy złocone ramy luster propozycję tę uznają za coś ekstremalnie przerażającego, pustego i zbyt surowego.


projekowanie wnętrz Wrocław

Tutaj rządzi stal nierdzewna i naturalne materiały: surowa cegła a przede wszystkim - beton. O wnętrzach w surowo – betonowym klimacie pisaliśmy (tutaj). Aby zachować stylistyczną całość poniższe przykłady łazienek będą fantastyczną inspiracją jednoczącą aranżację całego mieszkania.

Nam ascetyczno – betonowe łazienki kojarzą się z mocną surowością. I choć wyglądają na niedokończone, jakby w połowie remont utkwił w martwym punkcie, mają w sobie coś urzekającego. Może ma na to wpływ prostota? Może jak zawsze mile widziana oryginalność? A może po prostu w świecie, w którym dominuje umiłowanie do rozdmuchiwanej aranżacji i silenia się na konkretny styl, sięganie po prostotę jest świetną alternatywą?

projekowanie wnętrz Wrocław

Asceza w łazience to przede wszystkim szarości, rygorystyczny i przeszywający chłód oraz oszczędność form do poziomu zerowego. Na próżno szukać tu płytek z dekorem czy zbędnych bibelotów. Płytki muszą być gładkie. Niezbędne akcesoria łazienkowe (kubek na szczoteczki, mydelniczka czy uchwyt do papieru toaletowego) są albo skrzętnie ukryte albo idealnie dopasowane do całej stylizacji. Bez zdobień i wzorów.

projekowanie wnętrz Wrocław

Najprostsze wskazówki do osiągnięcia puryzmu w łazience to kamienna posadzka, tynk strukturalny imitujący beton, lustro bez ram, okno bez firan, szafki ukryte i możliwie jak najprostsze. Armatura o kanciastych zakończeniach (do obudowy wanny i umywalki można wykorzystać beton). Pamiętajmy by dekorację stworzyć w możliwie minimalistycznej wersji rezygnując z wszystkiego, co niezbędne. Efekt nie jest przytulny. Jest za to bardzo awangardowo i na swój sposób elegancko.

projekowanie wnętrz Wrocław

Prysznic najlepiej pozostawić nieobudowany z samym natryskiem.

projekowanie wnętrz Wrocław

Kolorystyka również musi być oszczędna, trzeba więc postawić na szarości, biele i granaty.

projekowanie wnętrz Wrocław

Ale uwaga – róż, pomarańcz czy czerwień z betonową stylistyką wygląda dość intrygująco i ciekawie. Odrobina koloru nie zaszkodzi, by złagodzić ogólne wrażenie chłodu i nadać wnętrzu odrobinę energii. Droższą wersją jest pomysł z kolorem lądującym na armaturze, tańszym będzie kolorowy dywan czy drobny dodatek.

projekowanie wnętrz Wrocław


projekowanie wnętrz Wrocław

Innym sposobem na stworzenie namiastki ciepła w ascetycznej łazience jest wykorzystanie drewna. Zazwyczaj będzie to drewniana podłoga czy prosta półka.

projekowanie wnętrz Wrocław

Użycie słowa barbarzyńska może być niewłaściwie do interpretacji wnętrz, ale skojarzenie to idealnie oddaje ducha poniższych, bardzo purystycznych łazienek. Wyglądają jakby dla nich czas nie miał znaczenia i zatrzymał się wiele lat temu. Spójrzcie.

projekowanie wnętrz Wrocław


projekowanie wnętrz Wrocław

Nie wszystkie łazienki w tej stylistyce muszą tak wyglądać. Można postawić na bezwzględnie chłodny minimalizm w nowoczesnej wersji. Wtedy dominuje nie beton, a połysk. Efekt surowej ascezy jest przy tym nienaruszony.

projekowanie wnętrz Wrocław


projekowanie wnętrz Wrocław


Niewątpliwie ta propozycja jest dość „twarda”, męska i bezwzględna, ale odnajdziemy w niej współczesne podejście do piękna i elegancji. Osiągniemy w niej nie tyko czystość ciała, ale również czystość duchową, relaks i niczym niezmącony spokój.

projekowanie wnętrz Wrocław

Pamiętajmy: brak detali i maksimum funkcjonalności to główne założenia ascetycznych łazienek, które znajdują coraz liczniejsze grono entuzjastów.

 

Zdjęcia:

www.trendir.com
www.favim.com
www.twohouses.ca
www.peppermags.blogspot.com
www.busydoor.com
www.axsoris.com
www.fluidcast.ca
www.stylecarrot.com
www.designomahe.com
www.scandinavianretreat.blogspot.com
www.tumblr.com
www.remodelista.com
www.iroonie.com
www.uuldesign.com
www.decoholic.org

Podobne artykuly:

lazienka-godna-krolowej
Miejsce relaksu, odprężenia i ukojenia po ciężkim dniu – łazienka. Jak ją urządzić?...
jak-oywi-azienk-
Jak ożywić łazienkę? Jak szybko nadać jej szczyptę oryginalności i charakteru?...
powiekszenie-malej-lazienki
Łazienka niewielkich rozmiarów jest dosyć częstym zjawiskiem, zwłaszcza w starym...


 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Szukaj

Porady architekta

drewno-na-podlodze
Poszukując pomysłu na wykończenie podłogi w naszym domu często poszukujemy...
sufity-podwieszane-ozdoba-czy-koniecznosc
Sufity podwieszane są takim elementem wnętrza, który może mieć nie tylko walory...
zagospodarowanie-skosow-czy-to-trudne
Większość nowobudowanych domów to domy z poddaszem użytkowym. Niezależnie od tego...

Najczęściej czytane

czym-wykonczyc-sciane-w-kuchni
Projektowanie kuchni jest chyba jednym z najbardziej pracochłonnych zajęć, na które...
jak-urzadzic-mala-lazienke
Kwestia urządzenia wnętrza małej łazienki spędza sen z oczu wielu ludziom. Nie każdy...
salon-w-marynarskim-stylu
Za oknami leje się żar dający się we znaki wszystkim. My dla ochłody proponujemy...

Archiwa