Kompleksowe Wykończenia Wnętrz i Remonty Mieszkań Wrocław

Tworzenie pięknych wnętrz jest naszą pasją i sposobem na życie.
Drewno na podłodze
dekorowanie wnętrz Wrocław

Poszukując pomysłu na wykończenie podłogi w naszym domu często poszukujemy rozwiązania, które będzie nie tylko bardzo estetyczne, ale także niezwykle trwałe. Wówczas dość często wybór pada na podłogę drewnianą. Jednakże samo stwierdzenie podłoga drewniana mówi bardzo niewiele. Zobaczmy co możemy wybrać.dekorowanie wnętrz Wrocław

 dekorowanie wnętrz Wrocław

Przede wszystkim możemy wybrać rozwiązanie ponadczasowe, a więc parkiet. Jednakże nie musi to oznaczać od razu podłogi ułożonej z klepek w jodełkę, tak dobrze nam znaną z wielu instytucji czy sal gimnastycznych. W tej chwili wybór rodzajów klepki jest ogromny. Można wybierać spośród tradycyjnych klepek, mozaiki parkietowej czy parkietu przemysłowego. Ten ostatni jest ostatnio dość popularny we wnętrzach urządzanych z stylu loftów oraz we wnętrzach nowoczesnych. Ma on wszelkie zalety parkietu tradycyjnego, ale forma, którą przybiera, a tym samym efekt, który dzięki temu można osiągnąć jest zdecydowanie ciekawszy.

 dekorowanie wnętrz Wrocław

dekorowanie wnętrz Wrocław

Poza parkietem możemy wybierać także przeróżnego rodzaju deski podłogowe. Mogą być krótkie, długie, szerokie, wąskie. Wybór zależy przede wszystkim od własnych upodobań i efektu, który zamierzamy osiągnąć. Jeśli wnętrze ma być w stylu skandynawskim to najlepiej sprawdzą się długie, wąskie deski. Jeśli natomiast planujemy wnętrze rodem z chaty góralskiej, to wówczas powinniśmy wybrać deski szerokie.

 dekorowanie wnętrz Wrocław

Oprócz desek z drewna litego możemy wybierać także deski klejone, które pod spodem mają 2 lub 3 warstwy drewna, które służą jako konstrukcja, a drewno szlachetne jest tylko na wierzchu. W zależności od jakości deski różna jest grubość warstwy wierzchniej.

 dekorowanie wnętrz Wrocław

Poza decyzją jaki rodzaj drewna na podłodze chcemy położyć musimy także podjąć decyzję jakiego gatunku ma to być drewno. Tu oczywiście wybór rodzaju drewna będzie skutkował określonym kolorem, usłojeniem i ostatecznym wyglądem podłogi. Trzeba jednak wiedzieć, że przy wybieraniu gatunku nie tylko wygląd drewna ma znaczenie. Istotne są także jego właściwości, bo od tego zależy czy dany gatunek drewna będziemy mogli położyć np. w łazience. Sprawdzi się więc w niej bardzo dobrze teak czy iroko, ale już buk w łazience byłby porażką.

 dekorowanie wnętrz Wrocław

Ostatnim elementem, który powinniśmy przemyśleć wybierając podłogę drewnianą jest sposób jej wykończenia. Parkiet i deski po wyszlifowaniu trzeba czymś wykończyć. Można to zrobić tradycyjnie, a więc np. polakierować. Można także podłogę zaolejować lub nawoskować, co daje bardzo ciekawe efekty. Trzeba jednak pamiętać, żeby do wykończeń stosować materiały najwyższej jakości. Tylko wtedy osiągnięty efekt będzie cieszył oko i będzie trwały. Podłogi klejone natomiast są zwykle już fabrycznie polakierowane i nie trzeba ich dodatkowo samodzielnie wykańczać.

 dekorowanie wnętrz Wrocław

Mając na podłodze deski można dodatkowo pokusić się o specjalny sposób wykończenia podłogi, a więc np. można drewno wyszczotkować. Zabieg ten polega na wielokrotnym szczotkowaniu drewna miękką szczotką, co skutkuje usunięciem części włókien i daje wyraźniejszą strukturę deski i mocniejszy wzór słojów. Jest to świetny pomysł na wykończenie podłogi we wnętrzach rustykalnych.

 dekorowanie wnętrz Wrocław

Na koniec warto dodać, że wybór podłogi jest ważny, ale równie ważny jest wybór ekipy, która się zajmie jej ułożeniem. Tylko równo ułożona podłoga, dokładnie wyrównana i profesjonalnie wykończona będzie długo wyglądać jak nowa i będzie dopełniać wystroju wnętrza, w którym się znajduje. Szukajmy więc takich ekip, które mogą się pochwalić referencjami, poprośmy, żebyśmy mogli zobaczyć ich realizacje i dopiero wtedy wybierajmy wykonawcę. Drewno na podłogi jest materiałem drogim i zepsucie go poprzez złą technikę ułożenia byłoby nie tylko ze szkodą dla naszego wnętrza, ale także dla naszego portfela.

 
Źródła zdjęć:
www.naszemieszkanie.files.wordpress.com
www.czasnawnetrze.pl
www.modny-dom.pl
www.tablica.pl
www.foorni.pl
www.cyklinowanie.bialystok.pl

Podobne artykuly:

jak-wybrac-kafelki-do-lazienki
Wybór kafelków do łazienki nie jest zadaniem łatwym. Co prawda w sklepach jest...
jak-wybrac-grzejnik
Przy budowie domu lub przy generalnym remoncie mieszkania musimy podejmować szereg...
balkon-czy-warto
Dla mieszkańców miejskich blokowisk balkon jest namiastką ogrodu, daje możliwość...


 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Szukaj

Porady architekta

czerwien-w-kuchni-
Biała kuchnia wydaje się wam nazbyt sterylna? Pastelowa zbyt mdła? A co powiecie na...
jak-przygotowa-kcik-dla-pierwszoklasisty
Wraz z nadejściem etapu, w którym nasze dziecko wybiera się do pierwszej klasy wielu...
ciekawy-pomysl-na-kuchnie-pastele
Jest to dość niecodzienny pomysł, który dopiero kiełkuje w kuchennych wnętrzach....

Najczęściej czytane

czym-wykonczyc-sciane-w-kuchni
Projektowanie kuchni jest chyba jednym z najbardziej pracochłonnych zajęć, na które...
jak-urzadzic-mala-lazienke
Kwestia urządzenia wnętrza małej łazienki spędza sen z oczu wielu ludziom. Nie każdy...
salon-w-marynarskim-stylu
Za oknami leje się żar dający się we znaki wszystkim. My dla ochłody proponujemy...

Archiwa