Kompleksowe Wykończenia Wnętrz i Remonty Mieszkań Wrocław

Tworzenie pięknych wnętrz jest naszą pasją i sposobem na życie.
Jak wybrać drzwi?
wykończenia wnętrz Wrocław

Dla osób wykańczających dom i mieszkanie jedną z ważniejszych decyzji, którą należy podjąć jest wybór drzwi. Musimy wybrać nie tylko drzwi wewnętrzne, ale także drzwi zewnętrzne. Zobaczmy zatem czym się kierować przy ich wyborze.
  wykończenia wnętrz Wrocław

wykończenia wnętrz Wrocław

Przy wybieraniu drzwi zewnętrznych jednym z ważniejszych aspektów jest ich wytrzymałość. Musimy zatem sprawdzić czy mają odpowiednie okucia, które gwarantują nam bezpieczeństwo. Powinny być wyposażone w specjalne antywyważeniowe zaczepy oraz zamki antywłamaniowe. Sprawą niemniej ważną jest ich energochłonność. Przez drzwi bowiem ciepło ucieka tak samo jak przez okna. Szukajmy więc drzwi o niskim współczynniku przenikania, a więc o dobrych parametrach izolacyjnych.

 wykończenia wnętrz Wrocław

Poza kwestiami technicznymi dla wielu osób spore znaczenie ma także estetyka drzwi. Możemy wybierać nie tylko formę drzwi, ale także materiał i kolor, z którego zostaną wykonane. Drzwi zewnętrzne mogą być nie tylko jedno, ale także dwuskrzydłowe. Dość często są też wykonywane w formie skrzydła, z przystawką, która ma zwykle szerokość połowy skrzydła.

 wykończenia wnętrz Wrocław

wykończenia wnętrz Wrocław

Drzwi zewnętrzne mogą być pełne, a mogą także być przeszklone. Szyby mogą być matowe, przezroczyste lub z wzorem. Pamiętajmy jednak, żeby dbać nie tylko o wygląd szyby, ale także o jej właściwości antywłamaniowe. Co z tego, że zamontujemy drzwi z mocnymi okuciami, jak wstawimy do nich szyby, które można łatwo wybić.

 wykończenia wnętrz Wrocław

Jeśli chodzi o materiał, z którego są wykonywane drzwi to możemy wybierać wśród drzwi drewnianych, z płyty na metalowej ramie czy w całości metalowych. Wybór zależy od nas i od tego co nam się podoba. Jak widać jest dość spory, więc trzeba najpierw wskazać priorytety, a następnie wybrać drzwi, które pasują do naszych wymagań.

 wykończenia wnętrz Wrocław

Nie inaczej jest w przypadku drzwi wewnętrznych. Wybór także może przyprawić o zawrót głowy. Jednakże w tym przypadku zdecydowanie ważniejsze będą wrażenia estetyczne niż materiał, z których drzwi zostały wykonane. Drzwi wewnętrzne są bowiem elementem, który w znaczący sposób wpływa na estetykę całego wnętrza. Niewłaściwy ich dobór może spowodować, że mimo najlepszego projektu zrobionego przez architekta wnętrz wnętrze będzie wyglądać nijako. Jak zatem odpowiednio dobrać drzwi?

wykończenia wnętrz Wrocław

Biorąc pod uwagę wielość form, w których produkowane są drzwi trzeba przede wszystkim dobrać je do stylu, w którym będziemy wykańczać wnętrze. O ile można spotkać drzwi, które pasują do wszelkich wnętrz, o tyle jeśli chcemy dopełnić projektu aranżacji lepiej wybierzmy styl drzwi, który dodatkowo podkreślą styl wnętrza. I tak to wnętrz nowoczesnych będą pasować drzwi minimalistyczne w formie, o prostych kształtach. Natomiast do wnętrz w stylu rustykalnym lepiej pasują drzwi z bardziej bogatymi ornamentami. Można nawet pokusić się o drzwi rzeźbione.

 wykończenia wnętrz Wrocław

Oprócz stylu, w jakim wykonane będą drzwi musimy także zwrócić uwagę na ich kolor. Powinien on przede wszystkim pasować do koloru podłóg, a więc do elementu, który tak jak drzwi powinien przetrwać przez długi czas. Ponadto musimy pamiętać, że do wnętrz małych pasują raczej drzwi jasne, przeszklone, a w większych wnętrzach możemy z powodzeniem zastosować drzwi ciemne i pełne.

Jeśli zdecydujemy już mniej więcej jaki kształt i kolor powinny mieć nasze drzwi, to przyjrzyjmy się materiałom, z których mogą być one wykonane. Obecnie w ofercie rynkowej znajdują się zarówno drzwi drewniane, jak i z płyty czy szklane. Drzwi z płyty mogą być okleinowane fornirem lub okleiną PCV. Drzwi szklane mogą natomiast być przejrzyste, matowe, a nawet z drukowanym wzorem. Podobne możliwości daje szklenie drzwi wewnętrznych. Szyby nie muszą być gładkie, przejrzyste czy też matowe, lecz mogą być z wzorem czy jakimś nadrukiem.

wykończenia wnętrz Wrocław

Podobnie jak w przypadku innych decyzji, które należy podjąć w trakcie budowy i remontu wybór drzwi należy zacząć od zastanowienia się nad ogólną wizją aranżowanych wnętrz. Określenie stylu wyznaczy nam drogę, która pozwoli nam podejmować dalsze decyzje dotyczące kolejnych materiałów wykończeniowych, w tym także drzwi.
Źródła zdjęć:
www.rhondaepeterson.blogspot.com
www.furnitureclue.com
www.vufold.co.uk
www.doocab.com
www.pinterest.com
www.blog.hgtv.com
www.heavensdesign.com
www.decoist.com
www.pleasantlivinghome.blogspot.com
www.abhomeinteriors.com
www.inspirationgreen.com


Podobne artykuly:

z-czego-zrobic-meble-kuchenne
Projektowanie kuchni zawsze jest sporym wyzwaniem. Do rozważenia jest bowiem bardzo...
jak-szybko-zmienic-wyglad-wnetrza
Niemal każdy z nas lubi zmiany we wnętrzach. Nie zawsze jednak mamy czas, siłę czy...
12-sposobow-na-powiekszenie-pomieszczenia
Ciasne ale własne-te słowa często padają z twoich ust? Pomieszczenia w twoim...


 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Szukaj

Porady architekta

styl-kolonialny
Miłośnicy przedmiotów z duszą – wyrazistych i z przeszłością w kolonializmie widzą...
3-pomysly-na-sypialnie-cz-1
Jest ich całe mnóstwo. Jeden ciekawszy od drugiego a ich wielość jest przyczyną...
dekoracje-do-salonu
Pokój dzienny jest jednym z głównym pomieszczeń w domu czy mieszkaniu. To właśnie w...

Najczęściej czytane

czym-wykonczyc-sciane-w-kuchni
Projektowanie kuchni jest chyba jednym z najbardziej pracochłonnych zajęć, na które...
jak-urzadzic-mala-lazienke
Kwestia urządzenia wnętrza małej łazienki spędza sen z oczu wielu ludziom. Nie każdy...
salon-w-marynarskim-stylu
Za oknami leje się żar dający się we znaki wszystkim. My dla ochłody proponujemy...

Archiwa