Kompleksowe Wykończenia Wnętrz i Remonty Mieszkań Wrocław

Tworzenie pięknych wnętrz jest naszą pasją i sposobem na życie.
Garderoba – czy warto?
garderoba-wroclaw-1

Poszukując projektu domu czy wybierając mieszkanie wśród oferty dostępnej u deweloperów koniecznie trzeba przemyśleć wiele rzeczy. Trzeba wziąć pod uwagę nie tylko nasze potrzeby dotyczące ilości i rodzaju pomieszczeń, ale także ilość miejsca do przechowywania. Jednym z tematów dyskusyjnych jest kwestia posiadania garderoby. Zobaczmy jakie wady i zalety ma to pomieszczenie i na tej podstawie spróbujmy odpowiedzieć na pytanie czy warto ją robić.

garderoba-wroclaw-6

Wydzielenie osobnego miejsca na garderobę pozwala nam w jednym miejscu przechowywać spore ilości rzeczy. Jeśli przy tym garderoba jest funkcjonalnie wyposażona, to możemy w niej zmieścić dużo więcej rzeczy niż w tradycyjnych szafach. Dzięki temu nie musimy mieć w każdym pokoju szafy, co pozwala nam zdecydowanie oszczędzić miejsce.

Jednakże to co dla jednych jest zaletą, dla innych będzie wadą. Wydzielenie garderoby wiąże się z koniecznością zmniejszenia jednego z pomieszczeń. Niektórzy uważają, że przez to zmniejszenie obniża się funkcjonalność innych pokoi. Nie zdają sobie jednak sprawy, że dzięki oddzielnej garderobie raczej zyskujemy powierzchnię, którą przy jej braku musielibyśmy przeznaczyć na szafy.

garderoba-wroclaw-5
 

Gdzie zatem najlepiej wydzielić miejsce na garderobę? Jeśli garderoba ma służyć jedynie na ubrania małżeńskie, to najczęściej wydziela się ją z głównej sypialni. Jest to bardzo wygodne, gdyż nie zagracając sobie wnętrza sypialni możemy mieć łatwy dostęp do wszystkich swoich ubrań. Jeśli jednak w garderobie mają być przechowywane także rzeczy innych domowników, to lepiej byłoby garderobę zlokalizować gdzie indziej. Najlepiej w takim miejscu, żeby łatwy dostęp do niej mieli wszyscy domownicy, a więc najlepiej z wejściem z przedpokoju, ale w niedalekim sąsiedztwie sypialni. W domach z poddaszem użytkowym, w których sypialnie są na poddaszu umieszczanie garderoby na parterze byłoby bezsensowne.
 
garderoba-wroclaw-4

Decyzję o wydzieleniu garderoby najlepiej zrobić jeszcze na etapie projektowania bądź grubszych prac wykończeniowych. Jeśli jednak kupiliśmy dom wykończony lub zdecydowaliśmy się na zmiany w mieszkaniu, w którym obecnie mieszkamy, to musimy się liczyć z tym, że wydzielenie garderoby oznacza nieco bałaganu. Co prawda można to zrobić szybko, poprzez wybudowanie lekkiej ścianki z płyty kartonowo-gipsowej, ale niewielkiego bałaganu z tym związanego nie jesteśmy w stanie uniknąć.

  garderoba-wroclaw-3

Jeśli już zatem zdecydujemy gdzie i w jaki sposób wydzielić garderobą to kolejnym krokiem będzie funkcjonalne zagospodarowanie jej przestrzeni. Tylko dobrze zaprojektowane wnętrze, dopasowane do potrzeb użytkowników sprawi, że korzystanie z garderoby będzie wygodne. Możemy wybierać spośród wielu systemów półek, koszyków, wieszaków, które można dowolnie montować na wcześniej zainstalowanych prowadnicach. Możemy także zgłosić się do firmy wykonującej meble na wymiar, aby na nasze zamówienie i zgodnie z przedstawionym projektem wykonała zabudowę naszej garderoby. A jeśli nie bardzo mamy wyczucie i nie wiemy jak się zabrać do tego tematu, to poszukajmy specjalistów, a więc firmy, której pracownicy na co dzień zajmują się zabudowami garderób. Po rozmowie z konsultantem, który wysłucha naszych oczekiwań, otrzymamy projekt zabudowy wnętrza zgodny z naszymi potrzebami i oczekiwaniami.

 garderoba-wroclaw-2

Podsumowaniem tych rozważań może być stwierdzenie, że jeśli tylko mamy możliwości powierzchniowe to powinniśmy zdecydować się na wykonanie garderoby. Niemniej ważne od jej wydzielenia jest także jej usytuowanie w domu oraz wyposażenie. Tylko funkcjonalnie wyposażona garderoba będzie bowiem rzeczywiście dobrym rozwiązaniem. Po obejrzeniu takiej garderoby nawet najwięksi jej przeciwnicy z pewnością zdecydują, że jednak warto by było mieć takie pomieszczenie.


żródła zdjęć:
www.home-designing.com
www.ocoboy.com
www.interiordir.com
www.alwaysbettertogive.comPodobne artykuly:

oswietlenie-pomieszczen-jak-je-zaplanowac
 Światło słoneczne jest nam niezbędne do życia. To dzięki niemu wstając w...
na-co-zwracac-uwage-wybierajc-sprzet-agd-do-kuchni
Wybór sprzętu AGD do kuchni jest zadaniem bardzo złożonym. Sprzęt taki musi być...
z-czego-zrobic-meble-kuchenne
Projektowanie kuchni zawsze jest sporym wyzwaniem. Do rozważenia jest bowiem bardzo...


 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Szukaj

Porady architekta

jak-wanne-wybrac
Narożna, prostokątna, asymetryczna, wbudowana czy wolnostojąca? A może z...
asceza-w-lazience
Ascetyczna łazienka to dość kontrowersyjny pomysł, ale jak zawsze to, co...
ogrzewanie-domu
Przystępując do budowy domu jedną z ważniejszych decyzji, które musimy podjąć jest...

Najczęściej czytane

czym-wykonczyc-sciane-w-kuchni
Projektowanie kuchni jest chyba jednym z najbardziej pracochłonnych zajęć, na które...
jak-urzadzic-mala-lazienke
Kwestia urządzenia wnętrza małej łazienki spędza sen z oczu wielu ludziom. Nie każdy...
salon-w-marynarskim-stylu
Za oknami leje się żar dający się we znaki wszystkim. My dla ochłody proponujemy...

Archiwa