Kompleksowe Wykończenia Wnętrz i Remonty Mieszkań Wrocław

Tworzenie pięknych wnętrz jest naszą pasją i sposobem na życie.
Sekrety przytulnego wnętrza
dekorowanie wnętrz Wrocław

Przytulne domowe wnętrza to marzenie niejednego z nas. To w takich wnętrzach przyjemnie się odpoczywa i przebywa z rodziną. Jednakże urządzenie takiego wnętrza nie zawsze jest łatwe. Zastanówmy się zatem jak powinno wyglądać takie przytulne wnętrze.

  dekorowanie wnętrz Wrocław

Najłatwiej efekt przytulności osiągnąć we wnętrzach urządzonych w stylu rustykalnym, vintage czy prowansalskim. Generalnie wszędzie tam, gdzie jest dużo mebli z historią, dużo tkanin, dywanów, poduszek. Jednakże są elementy, które także wnętrzom w innym stylu mogą dodać nieco przytulności.

dekorowanie wnętrz Wrocław

Zacznijmy od kolorystyki. Ciepłe barwy na ścianach w naturalny sposób wpływają pozytywnie na postrzeganie wnętrza. Najłatwiej więc ten efekt osiągnąć we wnętrzu pomalowanym na żółto, czerwono czy kremowo. Nie znaczy to jednak, że wnętrza, które są pomalowane na odcienie niebieskiego czy zielonego nie mogą być przytulne. Owszem mogą, ale wymaga to zastosowania innych dodatków, które pozytywnie wpływają na nasz nastrój. Dużo przytulności dodają wnętrzu tapety. Zwykle mają one jakąś fakturę, są przyjemne w dotyku i zwykle mają jakiś wzór. Mimo że nie dotykamy ścian, to tapeta na ścianie powoduje, że w danym pomieszczeniu przebywa się przyjemniej.

 dekorowanie wnętrz Wrocław

Kolejnym ważnym elementem wnętrza, który niewątpliwie wpływa na poczucie przytulności są tkaniny. Okna ubrane w firany i zasłony dodają zdecydowanie uroku oknom, które bez tych dodatków wydają się być nieubrane. Natomiast poduszki na kanapie zapraszają do wypoczynku. Każdy ma ochotę wtulić się w taką poduchę i odpocząć po dniu pełnym zajęć. Dodatkowym elementem wpływającym na postrzeganie wnętrza jako wnętrza przytulnego są dywany. Podłoga bez dywanów może wydawać się zimna i nieprzyjemna. Dywany sprawiają, że mamy odczucie ciepła i dużo lepiej czujemy się w takim wnętrzu. Z tego właśnie powodu dość często dywany i wykładziny układa się na podłogach w sypialniach.

 dekorowanie wnętrz Wrocław

Niezwykle ważnym elementem, który wpływa na tworzenie nastroju we wnętrzu jest oświetlenie. Wnętrze, w którym jest tylko oświetlenie górne nie będzie zbyt przytulne. Natomiast jeśli we wnętrzu ustawimy lampy podłogowe, zastosujemy kinkiety czy oświetlenie odbite, to wówczas w takim pomieszczeniu światło sztuczne będzie miękkie i pozytywnie wpłynie na nasz nastrój.

 dekorowanie wnętrz Wrocław

Przytulności dodaje także ogień. Można więc zapalić kilka świec, a w domu z kominkiem zapalić kominek. Palący się płomień świecy czy ogień w kominku sprawia, że czujemy się lepiej, mamy ochotę na wspomnienia z wakacji, a to zdecydowanie poprawia nasz nastrój.

 dekorowanie wnętrz Wrocław

Wydawać by się mogło, że te wszystkie wspomniane wyżej elementy to tylko dodatki do mebli, którymi urządzony jest pokój. Jednakże to właśnie te dodatki najbardziej wpływają na postrzeganie wnętrza jako przytulnego. Jeśli je dodamy, to nawet we wnętrzach ultra nowoczesnych, w których o przytulność niezwykle trudno, na pewno uda nam się osiągnąć wnętrza przytulnego, a nie sterylnego. Sterylność we wnętrzu jest bowiem pożądana w szpitalu, ale z pewnością nie w domu.

 dekorowanie wnętrz Wrocław

Planując więc wykończenie wnętrz w naszym nowym domu czy remontując nasze stare lokum postarajmy się, żeby były to wnętrza przytulne. Pamiętajmy o koniecznych dodatkach, bo to one są sekretem, które potrafią nawet nieprzyjazne z pozoru wnętrze uczłowieczyć i sprawić, że przebywanie w nim stanie się przyjemnością.Źródła zdjęć:
www.thedesignfairy.com
www.corearchitect.co.uk
www.homeklondike.com
www.trendir.com
www.digsdigs.com

Podobne artykuly:

lampy-glamour
Nie od dziś wiadomo, że tworząc wnętrze na konkretny styl, diabeł tkwi w...
naklejki-szablony-magnesy-sposob-na-szybka-metamorfoze
Niektórzy z nas dobrze się czują latami przebywając w jednakowo wyglądającym...
kolory-we-wnetrzach
Wybór kolorów do wnętrz wbrew pozorom nie jest zadaniem łatwym. Oprócz tradycyjnej i...


 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Szukaj

Porady architekta

zegar-scienny
Zegary od wielu wieków stanowiły nie tylko element użytkowy, dzięki któremu było...
sprytne-rozwiazania-do-malych-kuchni
Obszerna kuchnia to marzenie niejednej pani domu. Niestety o dużych kuchniach w...
wybieramy-blat-kuchenny
Blat kuchenny narażony jest na powodzie, bliskie spotkania z ostrzem noża,...

Najczęściej czytane

czym-wykonczyc-sciane-w-kuchni
Projektowanie kuchni jest chyba jednym z najbardziej pracochłonnych zajęć, na które...
jak-urzadzic-mala-lazienke
Kwestia urządzenia wnętrza małej łazienki spędza sen z oczu wielu ludziom. Nie każdy...
salon-w-marynarskim-stylu
Za oknami leje się żar dający się we znaki wszystkim. My dla ochłody proponujemy...

Archiwa