Kompleksowe Wykończenia Wnętrz i Remonty Mieszkań Wrocław

Tworzenie pięknych wnętrz jest naszą pasją i sposobem na życie.
Naklejki, szablony, magnesy – sposób na szybką metamorfozę
dekorowanie wnętrz Wrocław

Niektórzy z nas dobrze się czują latami przebywając w jednakowo wyglądającym wnętrzu. Jednakże większość z nas lubi zmiany. Co jednak zrobić, gdy nie ma czasu ani środków na duży remont? Jak niewielkim kosztem odmienić wygląd ścian? Tu z pomocą mogą nam przyjść różnego rodzaju naklejki, szablony czy magnesy.


 dekorowanie wnętrz Wrocław

Naklejanie różnych elementów na ściany jest dość popularnym sposobem na odświeżenie wnętrza. Dzięki naklejce uzyskujemy niezwykle szybką zmianę. Wystarczy na jednej ze ścian nakleić wybraną naklejkę i już wnętrze będzie wyglądało zupełnie inaczej. Naklejki mogą służyć nie tylko do ozdabiania ścian, ale także mebli, luster, drzwi czy nawet abażurów. Dzięki temu możemy ten sam motyw powtórzyć w kilku miejscach w danym pomieszczeniu co pozwoli nam osiągnąć efekt spójności.

dekorowanie wnętrz Wrocław

 dekorowanie wnętrz Wrocław

Podstawową kwestią przy wyborze naklejki jest decyzja dotycząca tego co naklejka ma przedstawiać. Wybór jest ogromny. Możemy wybierać spośród motywów roślinnych czy architektonicznych aż po abstrakcyjne wzory. Zanim podejmiemy decyzję warto przejrzeć galerię w kilku firmach oferujących naklejki. Z pewnością uda nam się znaleźć coś odpowiedniego do naszego wnętrza.

 dekorowanie wnętrz Wrocław

Ponadto musimy wybrać czy chcemy naklejki jednobarwne czy kolorowe. Jeśli wybierzemy naklejki jednobarwne to najlepiej będą się one prezentować w kolorze kontrastującym ze ścianą. Jeśli zatem mamy jasne ściany, to wybierzmy ciemne naklejki i odwrotnie. Poza wyborem koloru możemy wybrać także materiał, z którego wykonana jest naklejka. Może być ona gładka, ale także z fakturą, np. welurowa.

 dekorowanie wnętrz Wrocław

Poza naklejkami dość szybkim sposobem na zmianę wystroju wnętrza są szablony. Nie jest to tak wygodne jak naklejki, gdyż poprzez konieczność użycia farby możemy spodziewać się nieco więcej bałaganu. Możemy za to osiągnąć niepowtarzalny efekt samodzielnie wybierając układ u ilość powtórzeń danego wzoru. Szablony przedstawiają motywy roślinne, postacie czy ornamenty. Maluje się je za pomocą gąbki, gdyż dzięki temu nie ma ryzyka, że farba wejdzie pod szablon i zepsuje ostateczny efekt.

 dekorowanie wnętrz Wrocław

Za pomocą szablonów możemy udekorować nie tylko ściany, ale także inne elementy wnętrza, jak np. drzwi czy meble. Wszystko zależy od tego jakiej farby do tego użyjemy oraz od efektu, który chcemy osiągnąć. Przy wyborze farby trzeba nie tylko dobierać farbę do rodzaju powierzchni, na której chcemy malować, ale także szukać kontrastowego koloru, który będzie dobrze odznaczał się od tła.

 dekorowanie wnętrz Wrocław

Czasem jednak chcemy ożywić nie tylko ściany czy meble we wnętrzu, ale także urządzenia, które znajdują się w kuchni. Chodzi przede wszystkim o zmywarkę i lodówkę, które jeśli nie są zabudowane są widocznym elementem w zabudowie kuchennej. Nie ma jednak konieczności malowania frontów czy naklejania na nich naklejek, co może powodować uszkodzenie obudowy w razie chęci ich odklejenia. Można zastosować nowoczesny magnes, którzy przyczepiony do lodówki nada jej nowy wygląd.

 dekorowanie wnętrz Wrocław

Nie chodzi tu o niewielkie magnesy, których używamy do przypinania wiadomości na lodówce. Chodzi o magnes z nadrukiem, który zajmuje całą powierzchnię drzwiczek. Na magnesie tym może znajdować się dowolny nadruk. Może to być zatem dowolna grafika, wybrane z galerii zdjęcie czy wreszcie nasze zdjęcie, które zostanie na magnesie wydrukowane. W ten sposób ozdobiona lodówka czy zmywarka odświeży wygląd naszej kuchni, a jednocześnie front urządzenia nie ulegnie uszkodzeniu. Jeśli zaś dekoracja nam się znudzi, to bez problemu możemy wrócić do wersji pierwotnej lub wymienić magnes na nowy, z innym nadrukiem.

 dekorowanie wnętrz Wrocław

Widzimy zatem, że odświeżenie wyglądu wnętrza nie musi od razu oznaczać kucia ścian i ogromnych kosztów. Wystarczy wydać kilkadziesiąt złotych na naklejkę lub szablon, a nasz salon, kuchnia czy sypialnia od razu będą wyglądać inaczej.


Źródła zdjęć:
www.interiordecals.com
www.nabolsi.net
www.artpasaz.pl
www.themancave.ca
www.tsonev.com
www.iappsofts.com
www.bubblews.com
www.style-files.com
www.naklejkomania.com
www.dom.pl
www.sciennenaklejki.pl

Podobne artykuly:

lampy-glamour
Nie od dziś wiadomo, że tworząc wnętrze na konkretny styl, diabeł tkwi w...
kolorowy-swiat-dziecka
Co prawda dzień dziecka już za nami, ale dzisiaj coś specjalnego z myślą o...
kolekcja-nietuzinkowy-sposob-dekoracji-wntrza
Kolekcjonowanie przedmiotów ma we krwi niejeden człowiek. Jedni kolekcjonują...


 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Szukaj

Porady architekta

podlogi-z-drewna-bielonego
Wybór podłogi do naszego mieszkania wiąże się z wieloma dylematami. Zadajemy sobie...
meble-do-salonu
Styl salonu jest niezwykle ważny, ponieważ zazwyczaj jest to reprezentacyjne...
urok-w-prostocie
Minimalizm we wnętrzach to świetna propozycja aranżacyjna wpisująca się w słowa...

Najczęściej czytane

czym-wykonczyc-sciane-w-kuchni
Projektowanie kuchni jest chyba jednym z najbardziej pracochłonnych zajęć, na które...
jak-urzadzic-mala-lazienke
Kwestia urządzenia wnętrza małej łazienki spędza sen z oczu wielu ludziom. Nie każdy...
salon-w-marynarskim-stylu
Za oknami leje się żar dający się we znaki wszystkim. My dla ochłody proponujemy...

Archiwa