Kompleksowe Wykończenia Wnętrz i Remonty Mieszkań Wrocław

Tworzenie pięknych wnętrz jest naszą pasją i sposobem na życie.
Styl rustykalny
aranzacja-wnetrz-wroclaw-13

Choć nowoczesności, prostocie form i monochromatyczności uroku się odmówić nie da, to jednak czegoś brakuje we wnętrzach utrzymanych w tym stylu. Brakuje czegoś bardzo ważnego co odnaleźć można w mieszkaniach dalekich od perfekcji, ale za to swojskich, przytulnych. Styl rustykalny zyskuje coraz większa ilość zwolenników, którzy lubią poczuć ciepło domowego ogniska.

Jak zdefiniować styl rustykalny? Chyba najprościej jednym słowem – wiejski. Ale nie w negatywnym tego słowa znaczeniu, ale raczej w tym odnoszącym się do skojarzeń z naturą, tradycją, rękodziełem. Jeśli więc natura – to jak najwięcej surowców z niej pochodzących, jeśli tradycja – to w dobrym smaku, a jeśli rękodzieło – to tylko autentyczne, bądź na takie wyglądające. Minimalizm jest tutaj obcy – może być dużo, jest to nawet wskazane.
Zacząć jednak trzeba przede wszystkim od barw. Ściany wnętrza urządzonego w tym stylu są zazwyczaj białe. Nie pasują tu ostre kolory czy kontrasty. Jeśli nie biel to pastele – trochę fioletu, bladoróżowy lub niebieski.

aranzacja-wnetrz-wroclaw-11

Kolory te idealnie pasują do drewna, które jest podstawowym surowcem używanym przy wykańczaniu tego typu wnętrz. Drewno znaleźć można na podłodze – najczęściej to jasne, choć i zdarzają się ciemnobrązowe panele. Jednak nie tylko tam jest stosowane – to z niego zrobiona jest większość mebli, które w wielu przypadkach pokrywa biała farba.
Lekko zdrapana, a miejscami zdobiona w ludowe motywy – najczęściej w duże kwiaty. Styl rustykalny daleki jest bowiem od zamierzonej perfekcji. Raczej wprowadza trochę uchybień, nieco bałaganu, które razem tworzą klimat swojskości. Podobnie jak dodatki, które również często nawiązują do rękodzieła.

aranzacja-wnetrz-wroclaw-12

    Gliniane pojemniki, dzbanki, wazony - to jedne z najczęstszych uzupełnień stosowanych jeśli chodzi o wnętrza utrzymane w tym stylu. Rolę ozdobników pełnić też mogą przedmioty codziennego użytku – choćby malowane łyżki. Pojawiają się też świeże kwiaty – oprócz ciętych, mogą być też doniczkowe. A w salonach i sypialniach – poduszki we wzory, lub te zdobione jakby na szydełku.

aranzacja-wnetrz-wroclaw-14

    Ciekawymi elementami, które często się przewijają we wnętrzach urządzonych w stylu rustykalnym są metalowe świeczniki, misy czy inne pojemniki, które w tym wypadku wykorzystywane są jako ozdoba. Nieco bardziej funkcjonalne, choć nadal pasujące do konwencji są te wykonane z wikliny lub ratanu.Pisząc o dodatkach nie można zapomnieć o zegarach. Te we wnętrzach stylizowanych na wiejskie znaleźć można niemal zawsze. W cenie są takie, które wyglądają na stare. Warto rozejrzeć się po targach staroci, bo znaleźć można prawdziwą perełkę, która po renowacji będzie pełniła nie tylko ozdobne funkcje.

aranzacja-wnetrz-wroclaw-10

    Choć te ostatnie pełnią nie tylko dodatki – meble stylizowane na starsze, krzesła o ciekawej rzeźbie również tworzą klimat. Nie można też odmówić uroku tkaninom takim jak grube, lecz jasne zasłony w oknach, czy obrusy. Jasne, często koronkowe, czasami haftowane – są kropką nad i w kuchni lub jadalni.

aranzacja-wnetrz-wroclaw-09

Styl łączący wiele sprzeczności, styl, który zaczyna się już od formy pomieszczenia– bo przecież belki na suficie to wyraźnie nawiązanie, styl jaki coraz większa ilość osób pragnie naśladować. Styl ciepły, ale jednocześnie trudny w stylizacji. Jednak niewątpliwie efektowny i zamieniający każde wnętrze w przytulny, ciepły dom. A oto przecież chodzi.


źródła zdjęć:
www. homedit.com
www.denoxa.com
www.indecora.com
www.victorianbathrooms.co.za
www.tumblr.com
www.decoracionydisegno.blogspot.com

Podobne artykuly:

urok-w-prostocie
Minimalizm we wnętrzach to świetna propozycja aranżacyjna wpisująca się w słowa...
wnetrze-inspirowane-afryka
Co zrobić, by mieć ukochaną i piękną Afrykę blisko siebie? Zmienić adres...
styl-skandynawski
Dominująca biel i prostota to przepis na wnętrze w stylu skandynawskim. Odrobinę...


 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Szukaj

Porady architekta

kuchnia-rustykalna
Nie wszystkim podoba się chłodny minimalizm we wnętrzach. Są wśród nas osoby, które...
trend-napisy-na-scianie
Sentencje na dobry początek dnia napisane na ścianie to nowoczesna alternatywa dla...
lustro-do-sypialni
Lustro wydaje się być nieodłącznym elementem przedpokoju czy łazienki, w przypadku...

Najczęściej czytane

czym-wykonczyc-sciane-w-kuchni
Projektowanie kuchni jest chyba jednym z najbardziej pracochłonnych zajęć, na które...
jak-urzadzic-mala-lazienke
Kwestia urządzenia wnętrza małej łazienki spędza sen z oczu wielu ludziom. Nie każdy...
salon-w-marynarskim-stylu
Za oknami leje się żar dający się we znaki wszystkim. My dla ochłody proponujemy...

Archiwa