Kompleksowe Wykończenia Wnętrz i Remonty Mieszkań Wrocław

Tworzenie pięknych wnętrz jest naszą pasją i sposobem na życie.
Szkło we wnętrzach
aranżacja wnętrz Wrocław

Szkło jest materiałem, który z powodzeniem już od wielu lat jest stosowany w elementach wyposażenia wnętrz. Jednakże dzięki rozwojowi techniki otwierają się zupełnie nowe możliwości zastosowania go. Sprawdźmy zatem, gdzie i jak możemy użyć szkła.
Zacznijmy od przedpokoju. W niemal każdym możemy znaleźć lustro. Kształt lustra, jego wymiar czy rama, w której jest powieszone mogą być dowolne. Można spotkać lustra w stylu glamour, ale także lustra antyczne, w stylu vintage czy nowoczesnym. Ten prosty element szklany może dodać wnętrzu ogromnie dużo uroku. Co ważne, lustro w przedpokoju może także doskonale poszerzyć to wnętrze, które dość często jest wąskie i ma niewielkie rozmiary.
aranżacja wnętrz Wrocław

Wchodząc dalej w głąb domu napotykamy kuchnię. Szkło w kuchni może mieć ogromnie dużo zastosowań. Ze szkła mogą być wykonane np. fronty szafek kuchennych czy też może ono wypełniać przestrzeń nad blatem, pomiędzy szafkami dolnymi a górnymi. W tym miejscu dość często można spotkać jednolity w kolorze lacobel. Coraz częściej jednak na ścianie nad blatem kuchennym pojawiają się ciekawe grafiki. Są one drukowane na szkle, a wzór możemy wybierać spośród tysięcy oferowanych przez specjalizujące się w tym firmy zdjęć. Możemy także umieścić w tym miejscu zdjęcia z wakacji czy zdjęcia własnoręcznie wykonanych potraw. Taka kuchnia będzie z pewnością niepowtarzalna.

 aranżacja wnętrz Wrocław

Szkło dość często pojawia się w kuchni także w roli blatu stołowego. Takie stoły świetnie nadają się do wnętrz w stylu nowoczesnym. Blat stołowy może być przejrzysty, ale może być także matowy lub kolorowy. Można na nim także wydrukować dowolne zdjęcie, podobnie jak w przypadku szkła nad blatem.

 aranżacja wnętrz Wrocław

Kolejnym pomieszczeniem w domu jest salon. Także tutaj szkło może pełnić funkcje dekoracyjne. W salonie możemy powiesić lustro, ustawić szklany stół czy wyposażyć go w meble ze szklanymi frontami. Oczywiście nie wszystko pasuje do wnętrza w każdym stylu, więc w tym przypadku trzeba postępować szczególnie ostrożnie. Szklany stół zestawiony z meblami antycznymi może razić. Może jednak być także elementem przełamania sztampy, w której wszystkie elementy wnętrza są w jednym stylu.

 aranżacja wnętrz Wrocław

aranżacja wnętrz Wrocław

Przyjrzyjmy się teraz sypialni i zastanówmy się jaką rolę może odegrać szkło w jej aranżacji. Jest to kolejne pomieszczenie, w którym dobrze będzie wyglądało lustro. Można je powiesić na ścianie lub może stanowić wypełnienie drzwi do szafy przesuwnej. W roli drzwi do szafy sprawdzi się także szkło. Można wybrać szkło kolorowe lub drukowane. Można także łącząc różne kolory szkła uzyskać bardzo ciekawy efekt wizualny.

aranżacja wnętrz Wrocław

aranżacja wnętrz Wrocław 

Szkło w domu może występować jeszcze w roli balustrady, czy to balkonowej czy to schodowej. Możemy mieć także szklane drzwi, a nawet schody. Wszystkie te elementy pasują jednak raczej do stylu nowoczesnego. Nie warto zatem decydować się na szklaną balustradę schodową, gdy cały dom mamy zamiar utrzymać w stylu prowansalskim. W tym przypadku szkło sprawdzi się raczej jedynie w formie luster w ramach dopasowanych do stylu.

 aranżacja wnętrz Wrocław

aranżacja wnętrz Wrocław

aranżacja wnętrz Wrocław

Oczywiście trzeba pamiętać, że szkło z którego będzie zrobiony blat stołowy czy wykonane będą drzwi szklane musi spełniać odpowiednie wymagania. Przede wszystkim musi to być szkło hartowane. Dzięki temu będzie ono bardziej odporne na uszkodzenia niż zwykłe szkło, a w razie uszkodzenia rozsypie się na małe kawałki, które będą na tyle tępe, że nie powinny nikomu zrobić krzywdy. Nie bójmy się wiec stosowania szkła do dekoracji wnętrz. Odpowiednio wybrany rodzaj szkła sprawi, że nasze wnętrza będą nie tylko ładnie zaaranżowane, ale także bezpiecznie będzie można z nich korzystać.


źródła zdjęć:
www.bloombety.com
www.capda.org
www.900house.com
www.ozvip.com
www.marvelbuilding.com
www.nhit-shis.org
www.chibamboo.com
www.theluxhome.com
www.housetohome.co.uk
www.art-solution.com.ua

Podobne artykuly:

szklo-we-wnetrzach
Szkło jest materiałem, który z powodzeniem już od wielu lat jest stosowany w...
-beton-we-wnetrzach
Po raz kolejny, jesteśmy świadkami zastosowania w aranżacji wnętrz materiału, który...
biel-i-drewno-we-wnetrzach
Niektóre zestawy aranżacyjne cieszą się niesłabnącą renomą i uwielbieniem, inne...


 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Szukaj

Porady architekta

zasady-feng-shui
Aranżacja sypialni jest bardzo ważnym punktem urządzania całego domu lub mieszkania....
wnetrze-w-stylu-shabby-chic
Poszukując sposobu na urządzenie własnego wnętrza wielu z nas czerpie inspirację z...
-toaletka-nowoczesna-i-glamour
Toaletka ze względu na swój wiek a także efekt, jaki za sobą niesie zasługuje na...

Najczęściej czytane

czym-wykonczyc-sciane-w-kuchni
Projektowanie kuchni jest chyba jednym z najbardziej pracochłonnych zajęć, na które...
jak-urzadzic-mala-lazienke
Kwestia urządzenia wnętrza małej łazienki spędza sen z oczu wielu ludziom. Nie każdy...
salon-w-marynarskim-stylu
Za oknami leje się żar dający się we znaki wszystkim. My dla ochłody proponujemy...

Archiwa