Kompleksowe Wykończenia Wnętrz i Remonty Mieszkań Wrocław

Tworzenie pięknych wnętrz jest naszą pasją i sposobem na życie.
Trend: napisy we wnętrzach czyli domowa typografia.
urządzanie wnętrz Wrocław

Sentencje na dobry początek dnia napisane na ścianie to nowoczesna alternatywa dla obrazów we współczesnych wnętrzach. Są świetnym i oryginalnym sposobem na zagospodarowanie pustej ściany na którą nie mamy pomysłu a nie chcemy na niej wieszać obrazów, ramek ze zdjęciami lub lustra. Napisy mogą tworzyć ulubione cytaty, zdania wypowiedziane przez znane osoby, fragmenty tekstów piosenek lub poezji. Osoby o artystycznej duszy, które lubią przelewać swoje myśli na papier mogą potraktować ścianę jako nietypowe tło dla własnej twórczości i dosłownie przelać na nią swoje myśli.urządzanie wnętrz Wrocław

 Za pomocą słów możemy wyrazić właściwie wszystko: pozytywne uczucia, zachęcać do działania i motywować, afirmować życie lub po prostu wprowadzać w dobry nastrój. Możliwości jest bez liku. Ściany przyjmą absolutnie wszystko, ograniczeniem jest jedynie nasza wyobraźnia.

urządzanie wnętrz Wrocław

Czcionka, którą jest napisany tekst powinna być uzależniona od stylu w jakim jest urządzone dane wnętrze. W domach nowoczesnych, minimalistycznych, we wnętrzach typowo współczesnych najlepiej sprawdzą się litery proste, drukowane lub te przypominajace czcionkę komputera. W domach w których unosi się duch minionej epoki będzie wprost odwrotnie-idealnie wpasują się litery jakby pisane pismem odręcznym, fantazyjne, pełne zawijasów w klimacie retro.

urządzanie wnętrz Wrocław

Gotowe słowa i zdania można kupić w sklepach z wyposażeniem wnętrz, sklepach internetowych lub na portalach aukcyjnych. Jeśli nie możemy znaleźć tego, czego chcemy istnieje możliwość zamówienia projektu według własnych upodobań. Ewentualnie możemy napisać tekst farbą za pomocą szablonu bezpośrednio na ścianie. Większość dostępnych napisów jest nie wiedzieć czemu w języku angielskim, naszym zdaniem po polsku brzmią równie dobrze. 

urządzanie wnętrz Wrocław

Słowa przeczytane na ścianie mogą nam przypominać o wykonaniu prozaicznych, codziennych czynności, które często wylatują nam z głowy- odłożenie czegoś na miejsce po użyciu, umyciu naczyń czy wywieszeniu mokrego ręcznika aby wysechł.

urządzanie wnętrz Wrocław

Oto przykady popularnych napisów:

In this house we are real, we make mistakes, we say I`m sorry, we give second chances, we have fun, we give hugs, we forgive, we do really loud, we are patient, we love. ( W tym domu jesteśmy prawdziwi, popełniamy błędy, mówimy przepraszam, dajemy drugie szanse, bawimy się, przytulamy się, wybaczamy, robimy rzeczy naprawdę głośno, jesteśmy cierpliwi, kochamy.)

Make yourseelf at home (Poczuj się jak w domu)

Remember the past, plan for the future,  but live for today because yesterday is gone & tomorrow may never come. (Pamiętaj o przeszłości, planuj przyszłość ale żyj dniem dzisiejszym ponieważ wczoraj już nie ma a jutro może nigdy nie nastąpić)urządzanie wnętrz Wrocław


Jeśli nie mamy odwagi na trwałe zapisanie ściany, istnieje inna ciekawa alternatywa. Takim rozwiązaniem są kredowe tablice lub farby o właściwościach kredy, dzięki którym dowolna ściana posłuży nam jako wielka powierzchnia do zapisków. Dzięki właściwościom ścieralnym takich nawierzchni możemy dowolnie je zapisywać i zmazywać nieskończoną ilość razy. Wygląda na to, że oldschoolowe kredowe tablice na dobre opuściły mury szkoły i zadomowiły się we współczesnych wnętrzach. Spójrzcie na poniższe zdjęciowe inspiracje:


urządzanie wnętrz Wrocław


Tablicowe zapiski mogą służyć jako przypominacze o ważnych spotkaniach, lista rzeczy do zrobienia w danym dniu czy zapiski dotyczące tego, co powinniśmy kupić przy okazji najbliższych zakupów spożywczych. Osoby będące w trakcie nauki języka obcego mogą zapisywać na tablicy nowe słówka - w ten sposób, chcąc nie chcąc, będą je często czytać i szybko się utrwalą. Najprzyjemniejszy sposób wykorzystania takiej tablicy to zostawienie na niej miłej wiadomości dla osoby, która jeszcze śpi.

urządzanie wnętrz Wrocław


urządzanie wnętrz Wrocław

Jeśli tablica umieszczona jest w kuchni bądź w jadalni, możemy użyć jej jako kulinarne zaproszenie i zapisać na niej nasze domowe menu na dany dzień. Dzięki temu pomieszczenie uzyska kawiarniany look.

urządzanie wnętrz Wrocław

Pokój dziecka jest wprost idealnym miejscem na zastosowanie farby kredowej zwanej też tablicową.
Dzięki takiej ścianie nie będziemy ograniczać wyobraźni i kreatywności dziecka. Należy jednak pamiętać aby regularnie czyścić tablicę i jej otoczenie z pozostałości kredy.

urządzanie wnętrz Wrocław

urządzanie wnętrz WrocławŹródła zdjęć:
www.housepopularity.com
www.ebay.co.uk
www.capda.org
www.etsy.com
www.housepopularity.com
www.centsationalgirl.com
www.notonthehighstreet.com
www.indulgy.com
www.minimaldesks.com
www.homedit.com

Podobne artykuly:

-charakterystyka-loftow-
Lofty - wyjątkowe apartamenty powstałe w starych halach i magazynach. Piękne i...
-beton-we-wnetrzach
Po raz kolejny, jesteśmy świadkami zastosowania w aranżacji wnętrz materiału, który...
kwiatowy-zawrot-glowy-klasyka
Mało, który wzór znajduje tak wiele zastosowań w aranżacji wnętrz. Jest wdzięczny i...


 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Szukaj

Porady architekta

kolory-we-wnetrzach
Wybór kolorów do wnętrz wbrew pozorom nie jest zadaniem łatwym. Oprócz tradycyjnej i...
szklo-we-wnetrzach
Szkło jest materiałem, który z powodzeniem już od wielu lat jest stosowany w...
jak-urzadzic-balkon
W piękny, słoneczny dzień leżysz na wygodnie miękkim leżaku w pachnącym ogrodzie w...

Najczęściej czytane

czym-wykonczyc-sciane-w-kuchni
Projektowanie kuchni jest chyba jednym z najbardziej pracochłonnych zajęć, na które...
jak-urzadzic-mala-lazienke
Kwestia urządzenia wnętrza małej łazienki spędza sen z oczu wielu ludziom. Nie każdy...
salon-w-marynarskim-stylu
Za oknami leje się żar dający się we znaki wszystkim. My dla ochłody proponujemy...

Archiwa