Kompleksowe Wykończenia Wnętrz i Remonty Mieszkań Wrocław

Tworzenie pięknych wnętrz jest naszą pasją i sposobem na życie.
Kuchnia z wyspą
meble kuchenne Wrocław

Wyspa w kuchni to marzenie niejednej pani domu. Niestety nie każda kuchnia ma odpowiednie warunki, które pozwalają na stworzenie w niej wyspy. Jest to bowiem taki element, który wymaga od kuchni odpowiednich, dość dużych rozmiarów. W związku z tym rzadko kiedy można sobie pozwolić na wyspę w niewielkiej kuchni w mieszkaniu w bloku. Jeśli jednak mamy to szczęście, że nasza kuchnia do małych nie należy, to zastanówmy się czy wyspa w niej będzie dobrym pomysłem.

  meble kuchenne Wrocław

meble kuchenne Wrocław


meble kuchenne Wrocław

Zaletą wyspy jest to, że w kuchni pojawia się dodatkowe miejsce do pracy, a więc przede wszystkim dodatkowy blat roboczy. Poprawia to ergonomię korzystania z kuchni i sprawia, że pracuje się dużo wygodniej. Pod blatem znajdzie się także miejsce na dodatkowe szafki, a więc dzięki wyspie mamy więcej miejsca na przechowywanie wszelakich kuchennych akcesoriów. Dzięki temu, że do wyspy mamy dostęp z kilku stron, może przy niej pracować kilka osób. Doskonale się to sprawdza, gdy szykujemy dużą imprezę lub też lubimy gotować w rodzinnym gronie. Wspólna praca przy wyspie pozwala nie tylko na sprawne przygotowanie posiłków, ale także na miłe spędzenie czasu z resztą rodziny.

meble kuchenne Wrocław

 meble kuchenne Wrocław

Na wyspie może znaleźć się jednak nie tylko blat roboczy. Mogą się na niej znaleźć także zlewozmywak czy kuchenka. Oba te urządzenia wymagają jednak specjalnych instalacji, żeby można było je przyłączyć. Zlewozmywak wymaga odpowiedniej instalacji wodno-kanalizacyjnej, a kuchenka dostępu do gazu lub prądu oraz okapu, który będzie wyciągał parę i zapachy z gotujących się potraw. Jeśli zatem mamy zamiar umieścić takie elementy na planowanej wyspie, to warto o tym pomyśleć już na etapie grubszych prac wykończeniowych. Jeśli jednak pomysł ten przyszedł nam do głowy później, np. w trakcie remontu, to koniecznie trzeba o tych planach powiedzieć ekipie remontowej, żeby nie trzeba było rujnować tego co już zostało wyremontowane.

meble kuchenne Wrocław

 meble kuchenne Wrocław

Zanim zdecydujemy się na umieszczenie kuchenki na wyspie zastanówmy się jednak czy jest to dobry pomysł. Wyspa jest dostępna z każdej strony, w związku z czym rośnie ryzyko, że ktoś przechodząc zahaczy się o wystające ucho garnka czy patelni i strąci je na podłogę. Grozi to oczywiście nie tylko okrutnym bałaganem, ale także poparzeniem. Jest to szczególnie niebezpieczne, gdy mamy dzieci. Warto w takiej sytuacji przemyśleć, czy jednak nie umieścić kuchenki w pozostałej zabudowie kuchennej, a wyspy użyć jako blatu roboczego.

 meble kuchenne Wrocław

meble kuchenne Wrocław

Stworzenie funkcjonalnej wyspy w kuchni wiąże się także z wymaganiami dotyczącymi jej wielkości. Wyspa nie może być zbyt mała, bo wyglądałaby śmiesznie – jak szafka bez składu i ładu ustawiona na środku kuchni. Nie może być też zbyt duża, gdyż zagracałaby niepotrzebnie przestrzeń kuchenną. Jej rozmiar trzeba wypośrodkować i dopasować do wielkości kuchni.

 meble kuchenne Wrocław

meble kuchenne Wrocław

Funkcjonalność wyspy zależy także od jej ustawienia względem innych mebli kuchennych. Powinna ona stać w takiej odległości od nich, żeby pozwalała na bezproblemowe przejście za plecami osoby stojącej przy blacie. Jednocześnie nie może być zbyt daleko, gdyż wówczas korzystanie z niej będzie uciążliwe i będzie wymagało za dużo chodzenia. Doskonałym miejscem na wyspę w kuchniach otwartych na salon jest właśnie miejsce połączenia tych dwóch pomieszczeń. Wyspa niejako zamyka kuchnię, a jednocześnie pozostawia ją otwartą.

meble kuchenne WrocławŹródła zdjęć:
www.kbculture.com
www.kitcheninstallation.org
www.home-designing.com
www.freshome.com
www.bhg.com
www.nidahspa.com
www.tipshomeimprovement.blogspot.com

Podobne artykuly:

kolorowe-krzesla-w-kuchni
Dzisiejszy artykuł to kuchenne inspiracje z kolorem i krzesłem w roli głównej....
kuchnia-z-wyspa
Wyspa w kuchni to marzenie niejednej pani domu. Niestety nie każda kuchnia ma...
stol-do-kuchni
Jednym z niezbędnych elementów w kuchni jest stół. To przy nim spożywamy codzienne...


 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Szukaj

Porady architekta

przechowywanie-w-lazience
Łazienka jest miejscem, w którym nie tylko chcemy, ale musimy znaleźć miejsce na...
sprytne-rozwiazania-do-malych-kuchni
Obszerna kuchnia to marzenie niejednej pani domu. Niestety o dużych kuchniach w...
-beton-we-wnetrzach
Po raz kolejny, jesteśmy świadkami zastosowania w aranżacji wnętrz materiału, który...

Najczęściej czytane

czym-wykonczyc-sciane-w-kuchni
Projektowanie kuchni jest chyba jednym z najbardziej pracochłonnych zajęć, na które...
jak-urzadzic-mala-lazienke
Kwestia urządzenia wnętrza małej łazienki spędza sen z oczu wielu ludziom. Nie każdy...
salon-w-marynarskim-stylu
Za oknami leje się żar dający się we znaki wszystkim. My dla ochłody proponujemy...

Archiwa